Torino dobiło targu. Ivan Jurić zyskał nowego napastnika

Duvan Zapata
Duvan Zapata IMAGO / Insidefoto

Duvan Zapata został nowym zawodnikiem Torino. Doświadczony kolumbijski snajper trafił do zespołu prowadzonego przez Ivana Juricia w ramach wypożyczenia z Atalanty Bergamo. Oba kluby zawarły w umowie opcje wykupu 32-latka za kwotę około 7,5 miliona euro.

  • Torino pochwaliło się pozyskaniem Duvana Zapaty
  • Kolumbijczyk dołączył do turyńskiego zespołu na wypożyczenie
  • “Granata” wraz z Atalantą zawarły w umowie opcje wykupu

Oficjalnie: Duvan Zapata zasilił szeregi Torino

Torino za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej potwierdziło długo wyczekiwany transfer. Nowym zawodnikiem “Granaty” został Duvan Zapata. Kolumbijczyk został wypożyczony z Atalanty Bergamo, ale turyński klub będzie mógł po sezonie skorzystać z opcji wykupu za około 7,5 miliona euro.

Według medialnych doniesień z ostatnich dni, przyjście Duvana Zapaty do Torino oznacza odejście Alessandro Buongiorno. “Granata” wraz z Atalantą Bergamo dobiły targu w sprawie wymiany i w ciągu najbliższych godzin można spodziewać się potwierdzenia transferu reprezentanta Włoch na Gewiss Stadium.

Duvan Zapata bronił barwy Atalanty Bergamo od 2018 roku. Koszt jego transferu z Sampdorii wyniósł łącznie 26 milionów euro. Reprezentant Kolumbii w barwach “La Dei” rozegrał łącznie 191 spotkań, w których zdobył 82 bramek oraz zanotował 43 asysty.

Sprawdź także: Lazio ma nowego pomocnika. W przeszłości grał w Arsenalu

Komentarze