Vlahović przeniesie się do PSG?

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović PressFocus

PSG podczas najbliższego zimowego lub letniego okienka transferowego będzie chciało sprowadzić nowego napastnika – jednym z kandydatów władz paryskiego klubu jest Dusan Vlahović z Juventusu.

  • Paris Saint-Germain szuka nowego snajpera
  • Wysoko na liście życzeń francuskiej ekipy jest Dusan Vlahović
  • Transfer byłby jednak bardzo trudny do zrealizowania

Christophe Galtier poprosił o transfer napastnika

Nowy szkoleniowiec PSG – Christophe Galtier – już podczas ostatniego letniego okienka transferowego chciał, aby na Parc des Princes trafił nowy snajper. Wymarzonym, choć nierealnym celem, był Robert Lewandowski. Polak odmówił paryskiemu zespołowi, ponieważ na pierwszym miejscu od początku stawiał Barcelonę. Inną opcją było pozyskanie Gianluki Scamakki, ale Włoch ostatecznie wylądował w West Hamie United. Koniec końców z Paryżem związał się młody Hugo Ekitike, jednak 20-latek nie ma zbyt wielkiego doświadczenia, by wnieść odpowiednią jakość do drużyny mistrza Ligue 1.

Dlatego Paris Saint-Germain jako priorytet na zimę stawia sobie ściągnięcie nowego napastnika. Jednym z kandydatów jest Dusan Vlahović z Juventusu, którego talentu fanami są podobno włodarze PSG. Wyciągnięcie Serba w styczniu wydaje się jednak mało prawdopodobne, więc taki transfer byłby bardziej realny latem, a oferta musiałaby być bardzo wysoka, ponieważ „Stara Dama” zapłaciła za wychowanka Partizana Belgrad aż 81,6 mln euro, które zainkasowała Fiorentina.

Vlahović w biało-czarnej koszulce rozegrał 29 meczów, strzelił 13 bramek i zaliczył 8 asyst. Jego wartość rynkowa szacowana jest przez „Transfermarkt” na 85 milionów euro. Inną opcją dla PSG jest 21-letni Goncalo Ramos z Benfiki Lizbona, którego sprowadzenie już podczas najbliższego zimowego okienka może dojść do skutku. Młodzieżowy reprezentant Portugalii w 12 spotkaniach obecnej kampanii zdobył 8 goli oraz zanotował 6 ostatnich podań.

Komentarze

Comments 3 comments