Dublet Mayorala! Roma wyeliminowała Szachtar

Borja Mayoral
Borja Mayoral Pressfocus

Szachtar przegrał z Romą 1:2 (0:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Do ćwierćfinału awansowali zatem piłkarze z Rzymu, ponieważ w pierwszym spotkaniu triumfowali 3:0. Dobre zawody rozegrał Borja Mayoral, który zanotował dublet.

Pierwsza połowa meczu między Szachtarem Donieck a AS Romą nie była zbyt porywającą. Żadna z drużyn nie zdecydowała się na ryzyko narażenia na kontrę, dlatego oglądaliśmy bardzo mało ataków. Przez 45 minut został oddany tylko jeden strzał celny, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Przebłysk Mayorala

Druga połowa rozpoczęła się dla Romy w wymarzony sposób. Już w 48. minucie wynik meczu otworzył Borja Mayoral. Wtedy to obrońcy Szachtaru zablokowali dogranie jednego z zawodników gości, ale do futbolówki dobiegł hiszpański napastnik, który uderzeniem głową z bliskiej odległości dał swojej drużynie prowadzenie.

Szachtar odpowiedział w 59. minucie. Wtedy to dośrodkowanie w pole karne otrzymał Alan Patrick. Brazylijczyk zagrał piłkę głową do Juniora Moraesa, który uderzeniem z bliskiej odległości do pustej bramki, doprowadził do wyrównania, dając impuls do ataku.

Roma kontrolowała jednak przebieg spotkania, a w 72. minucie wyprowadziła kolejny cios. Prostopadłą piłkę otrzymał Carles Perez, który okiwał bramkarza i zagrał piłkę do Mayorala. Napastnik Romy z dużą łatwością umieścił piłkę w bramce i ustalił wynik spotkania na 1:2, przypieczętowując awans swojej drużyny.