Dries Mertens nie zagra przez trzy tygodnie

Dries Mertens
Dries Mertens fot. PressFocus

Dries Mertens będzie wyłączony z gry przez co najmniej trzy tygodnie, poinformowało SSC Napoli w oficjalnym oświadczeniu. Belg skręcił kostkę w środowym starciu Azzurrich przeciwko Interowi Mediolan.

SSC Napoli przegrało w meczu 12. kolejki Serie A z ekipą Antonio Conte 0:1. Tym samym mediolańczycy tracą tylko punkt do pierwszego AC Milanu. Z kolei już w 17. minucie gry boisko musiał opuścić Dries Mertens. Zawodnik przeszedł dzisiaj badania w klinice Pineta Grande.

Klub z Kampanii w oświadczeniu zakomunikował, że belgijski piłkarz skręcił kostkę, ale zaczął już rehabilitację. Będzie ją kontynuował w okresie świąteczno-noworocznym.

Dries Mertens ze skręconą kostką. Na szczęście nie uszkodził więzadeł

Mertens będzie jednocześnie wyłączony z gry przez trzy tygodnie. W związku z tym zawodnik nie będzie mógł wystąpić w czterech meczach. Belga zabraknie między innymi w spotkaniach z SS Lazio i Torino FC, które będą miały miejsce jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Kolejne badania piłkarz ma przejść za trzy tygodnie. Skutkuje to tym, że nie będzie mógł zagrać również w dwóch pierwszych meczach w 2021 roku, w których team z Neapolu zmierzy się 3 stycznia z Cagliari Calcio i trzy dni później ze Spezią.

Reprezentant Belgii w tej kampanii wystąpił łącznie w 17 spotkaniach, w których zdobył pięć bramek.

Komentarze

Na temat “Dries Mertens nie zagra przez trzy tygodnie