Dramatyczna sytuacja FC Crotone, zespół Recy musi liczyć na cud

Rodrigo De Paul
Rodrigo De Paul PressFocus

W Serie A FC Crotone przegrało z Udinese Calcio 1:2 (0:1). Arkadiusz Reca rozegrał całe spotkanie w szeregach gospodarzy. FC Crotone zanotowało piątą kolejną porażkę i ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Obecnie gospodarze zajmują ostatnie miejsce, a do bezpiecznej strefy tracą aż 12 oczek. Udinese Calcio jest na jedenastym miejscu (36 punktów).

Walczące o utrzymanie we włoskiej Serie A FC Crotone mogło bardzo dobrze rozpocząć starcie z Udinese Calcio. Już w trzeciej minucie okazję miał Salvatore Molina, lecz skuteczną paradą popisał się Juan Musso.

Przed upływem pół godziny gry Molina po raz kolejny próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Tym razem zawodnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz zabrakło mu nieco precyzji i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis na Stadio Ezio Scida.

Kilka minut potem Udinese Calcio wyszło na prowadzenie. Najpierw próbował Ilija Nestorovski, ale dobrze interweniował Alex Cordaz. Chwilę potem zawodnik gości dograł do lepiej ustawionego kolegi, a technicznym uderzeniem popisał się Rodrigo De Paul. Od tego momentu FC Crotone musiało odrabiać straty.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 68. minucie. Sędzia główny gwizdnął rzut karny dla FC Crotone, a pewnym egzekutorem okazał się Simy. FC Crotone nie cieszyło się jednak długo z tego wyniku. Kilka minut później Roberto Pereyra wypatrzył De Paula, który ze stoickim spokojem posłał futbolówkę obok bramkarza przeciwników.

Końcówka była emocjonująca. Najpierw swojej szansy nie wykorzystał Simy, który trafił w słupek. Kilka minut potem z boiska wyleciał De Paul za bardzo ostre wejście w Molinę. Wynik tej potyczki nie uległ już zmianie i goście triumfowali 2:1.

Komentarze