Dramat Mertensa, Belg opuszczał boisko ze łzami

Dries Mertens
Dries Mertens fot. PressFocus

Dries Mertens, prawdopodobnie nie będzie miło wspominał meczu z Interem Mediolan. Zawodnik SSC Napoli wybiegł w wyjściowym składzie swojego zespołu na starcie z Czarno-niebieskimi, ale już w 17. minucie gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Belg opuszczał ze łzami w oczach murawę Stadio Giuseppe Meazza

Dries Mertens swojego urazu doznał w pierwszym kwadransie rywalizacji z ekipą Antonio Conte. Wszystko wskazuje na to, że Belg skręcił kostkę. Niemniej szczegółowe informacje w tej sprawie będą znane po pierwszych badaniach.

Biorąc pod uwagę, jakie konsekwencje takiego urazu były u innych piłkarzy w przeszłości, to belgijskiego zawodnika może czekać długa przerwa w grze. Nie można też wykluczyć, czy zawodnik doznał złamania kości śródstopia.

Pech Belga

Podopiecznych Gennaro Gattuso jeszcze w tym roku czekają potyczki ligowe z SS Lazio i Torino FC. Wygląda na to, że Napoli będzie musiało radzić sobie w tych bataliach bez Mertensa.

Reprezentant Belgii w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 17 meczach, notując w nich pięć goli oraz siedem asyst. Obecny kontrakt zawodnika wygasa z końcem czerwca 2022 roku.

Komentarze