Drągowski oficjalnie zaprezentowany w Spezii

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski PressFocus

Potwierdziły się wtorkowe doniesienia mediów. Bartłomiej Drągowski oficjalnie został nowym zawodnikiem Spezii Calcio. Polski bramkarz podpisał trzyletni kontrakt.

  • Drągowski oficjalnie został nowym zawodnikiem Spezii
  • Polak podpisał trzyletni kontrakt
  • Bramkarz dołączył tym samym do Recy i Kiwiora

Drągowski w nowym klubie powalczy o wyjazd na mundial

Urodzony w 1997 roku Drągowski pierwsze kroki w świecie piłki nożnej stawiał w młodzieżowych zespołach Jagiellonii Białystok, z którą zadebiutował w III lidze w 2013 roku i by już po roku zdobyć miejsce w pierwszym składzie zespołu z Podlasia. W 2015 roku zadebiutował także w eliminacjach Ligi Europy.

Został kupiony przez Fiorentinę w 2016 roku, a w Serie A po raz pierwszy wystąpił w maju 2017 roku w starciu przeciwko Pesarze. W styczniu 2019 roku został wypożyczony do Empoli, od razu stając się podstawowym bramkarzem zespołu. Wrócił do Fiorentiny w lipcu 2019 roku wywalczając sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Przez kolejne dwa sezony wystąpił łącznie w 86 występach.

Reprezentant Polski od U-15 do U-21 zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej 7 października 2020 roku. Teraz, wraz z Kiwiorem i Recą będzie walczyć o miejsce w składzie reprezentacji Polski na mundial w Katarze.

Dragowski będzie nosił koszulkę z numerem 69.

Zobacz również: Finanse kością niezgody w negocjacjach Rabiota z Man Utd

Komentarze