Są pierwsze prognozy dotyczące powrotu do gry Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski PressFocus

Bartłomiej Drągowski z powodu fatalnej kontuzji nie pojedzie na mundial do Kataru. Pierwszy prognozy dotyczące stanu zdrowia bramkarza Spezii mówią, że będzie musiał pauzować od jednego do trzech miesięcy.

  • Drągowski uszkodził więzadła w meczu z Hellasem
  • Przerwa Polaka w grze potrwa od 1 do 3 miesięcy
  • Bramkarz Spezii nie pojedzie na mundial do Kataru

Dramat Bartłomieja Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski w ostatnim meczu przed mundialem wraz ze swoją Spezią udał się na mecz do Werony, gdzie bianconeri rywalizowali z miejscowym Hellasem. Reprezentant Polski nie zdołał jednak dokończyć niedzielnego spotkania i po zderzeniu z Kevinem Lasagną musiał opuścić plac gry. Pierwsze doniesienia sugerowały, że golkiper złamał nogę.

Szczegóły dotyczące stanu zdrowia Bartłomieja Drągowskiego przekazał lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski w rozmowie z Sport.pl. – Badania nie wykazały złamania żadnej kości, ale to niekoniecznie są dobre informacje. Uszkodzone zostały więzadła. To ciężka kontuzja. Jego przerwa w grze potrwa od jednego do nawet trzech miesięcy.

Czarny scenariusz przewiduje zatem, że Drągowski wróci do gry dopiero w lutym. Jednak jego stan zdrowia będzie oceniany na bieżąco.

Drągowski znalazł się w 26-osobowej kadrze reprezentacji Polski na mundial w Katarze. Bramkarz Spezii z powodu kontuzji nie weźmie jednak udziału w tym wielkim turnieju. Zastąpi go Kamil Grabara.

Zobacz również: Chiesa opowiedział o trudnym roku spowodowanym kontuzją

Komentarze

Comments 6 comments