Drągowski coraz dalej od Fiorentiny. Następca wytypowany

Vanja Milinković-Savić
Vanja Milinković-Savić Pressfocus

Bartłomiej Drągowski tego lata ma zmienić klub. Fiorentina potrzebuje zatem nowego bramkarza. Klub ma już na celowniku nowego piłkarza na tę pozycję.

  • Fiorentina będzie miała nowego bramkarza
  • Ma to związek z prawdopodobnym odejście Bartłomieja Drągowskiego
  • Polaka między słupkami może zastąpić zawodnik z Serie A

Możliwy transfer wewnątrz Serie A

Bartłomiej Drągowski na Półwysep Apeniński trafił już sześć lat temu. Wówczas Polak dołączył do Fiorentiny za dwa i pół miliona euro. 24-latek na swoją szansę we Włoszech musiał czekać bardzo długo. Otrzymał ją dopiero na wypożyczeniu do Empoli. Pół roku spędzone w tym klubie sprawiło, że Fiorentina zdecydowała się postawić na Drągowskiego.

Polski bramkarz z powodzeniem bronił przez dwa sezony. Przed minionym rozgrywkami Drągowski łączony był z transferem do czołowych drużyn Serie A oraz ekip z Premier League. Splot niefortunnych zdarzeń sprawił, że to już przeszłość. 24-latek w pierwszym meczu sezonu dostał czerwoną kartkę, później doznał poważnego urazu, a na koniec prezentował słabą formę. Kampanię 2021/2022 skończył z dziewięcioma występami.

24-latek niemal na pewno opuści Fiorentinę tego lata. Drągowski chce dostać powołanie na mundial w Katarze, a do tego potrzebuje regularnych występów. Polak poszuka ich w Espanyolu, z którym jest dogadany w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Z kolei hiszpański klub wysłał do Fiołków już drugą ofertą za Polaka. Negocjacje między drużynami trwają.

Fiorentina potrzebuje zatem nowego bramkarza. Poszukiwania rozpoczęły się jakiś czas temu. Dały one efekt, ponieważ jako nowy bramkarz wytypowany został Vanja Milinković-Savić. Serb rozegrał w minionym sezonie 28 meczów dla Torino. Portal Transfermarkt wycenia 25-latka na dwa i pół miliona euro. Fiorentina uważa, że Milinković-Savić to dobry kandydat do rywalizacji z Pietro Terracciano.

Czytaj także: Fiorentina negocjuje transfer obrońcy Szachtara

Komentarze