Poznaliśmy najlepszego piłkarza maja w Serie A

Boulaye Dia
Boulaye Dia PressFocus

Lega Serie A po raz ostatnio w tym sezonie przyznała nagrodę dla najlepszego piłkarza miesiąca. Za maj wyróżnienie odbierze Boulaye Dia tuż przed meczem z Cremonese. Senegalski napastnik przez całe rozgrywki prezentował wysoką formę, a to wyróżnienie jest idealnym podsumowaniem w jego wykonaniu kampanii.

  • Lega Serie A po raz ostatni w tym sezonie przyznała nagrody
  • Najlepszym piłkarzem maja został Boulaye Dia
  • Senegalczyk ma za sobą znakomitą kampanię

Boulaye Dia piłkarzem miesiąca w Serie A

Nagroda dla najlepszego piłkarza maja powędrowała w ręce Boulaye Dia. Napastnik Salernitany w ciągu miesiąca zdobył cztery bramki, w tym popisał się hat-trickiem w starciu z wyżej notowaną Fiorentiną. To ostatnie takie przyznawane wyróżnienie w tegorocznych rozgrywkach Serie A.

Boulaye Dia trafił do Salernitany na zasadzie rocznego wypożyczenia z Villarrealu. Jednak Senegalczyk prawdopodobnie na stałe zostanie na Stadio Arechi, bowiem klub jest gotowy zapłacić wcześniej ustaloną kwotę wykupu. W tegorocznej kampanii 26-latek spisywał się znakomicie i przyćmił w Salerno Krzysztofa Piątka.

Urodzony we Francji 25-krotny reprezentant Senegalu w obecnym jeszcze sezonie Serie A rozegrał 33 spotkania. W tym czasie zdobył aż 16 bramek oraz zanotował 6 asyst. To znakomite liczby jak na zawodnika drużyny z dolnej części tabeli.

Sprawdź także: Napoli i Milan walczą o transfer wschodzącej gwiazdy

Komentarze