Douglas Costa wróci do Juventusu. Klub znów go wypożyczy

Douglas Costa
Douglas Costa PressFocus

Wygląda na to, że Juventus będzie musiał szukać nowego chętnego, który zechce wypożyczyć Douglasa Costę. Jak donosi La Gazetta dello Sport, Bayern Monachium zamierza odesłać go jeszcze w tym miesiącu do Turynu.

Douglas Costa rozpoczął sezon w Serie A, ale po zaledwie dwóch występach działacze Starej Damy wypożyczyli go do Monachium. W Bayernie Brazylijczyk grał z powodzeniem w latach 2015-2017. Druga przygoda z tym klubem okazuje się jednak kompletnie nieudana. Jest tak źle, że po zaledwie kilku miesiącach mistrzowie Niemiec chcą go odesłać do Serie A.

Brazylijczyk rozegrał jak dotąd w Bayernie tylko 614 minut, a w ostatnim meczu ligowym z Freiburgiem siedział na trybunach. Znacznie częściej na placu gry pojawia się  17-letni Jamal Musiala. Trener Hansi Flick dał do zrozumienia, że konkurencja w drugiej linii jest zbyt duża, by wypożyczony z Juventusu zawodnik mógł teraz grać.

Douglas Costa zagra dla trzeciego klubu?

Zdaniem La Gazetta dello Sport Douglas Costa zostanie jeszcze w tym miesiącu odesłany do Turynu. Juventus będzie chciał go ponownie wypożyczyć. W normalnych okolicznościach nie mógłby tego zrobić, bo gracz ten wystąpił już w tym sezonie w barwach dwóch zespołów. Najnowsze regulacje FIFA wprowadzone przez COVID-19 umożliwiają jednak grę dla trzeciego klubu.

Bardzo prawdopodobne są przenosiny Brazylijczyka do Premier League. Interesują się nim dwa kluby – Wolverhampton Wanderers i Manchester United.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 7 comments