Douglas Costa w ramach rozliczenia za Lukaku?

Douglas Costa
Douglas Costa fot. Grzegorz Wajda

Daily Mail podaje, że Paulo Dybala na pewno nie będzie częścią transakcji związanej z ewentualną wymianą zawodników między Juventusem FC a Manchesterem United. Klub z Piemontu zarzucił sieci na Romelu Lukaku, z kolei przedstawiciele Czerwonych Diabłów chcieliby w zamian Douglasa Costę, czytamy na łamach angielskiego portalu.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie w Anglii i we Włoszech pojawiło się wiele informacji związanych z zainteresowaniem mistrzów Włoch reprezentantem Belgii, który od dłuższego już czasu znajdował się na celowniku Interu Mediolan.

Pierwsza oferta Juventusu miała obejmować, włączenie w transakcję Argentyńczyka Dybalę. Zawodnik nie jest jednak przekonany do tego typu ruchu transferowego. Tymczasem dziennikarze Daily Mail sugerują, że klub z Old Trafford poprosił o włączenie do propozycji innego zawodnika, którym miałby być Brazylijczyk Douglas Costa.

Były piłkarz Bayernu Monachium był łączony z transferem do Man Utd już latem minionego roku, a także w trakcie zimowego okna transferowego. Transakcja ostatecznie nie doszła do skutku, ale angielski klub wciąż wierzy w pozyskanie Douglasa Costy.

Rynkowa wartość 28-latka szacowana jest na 38 milionów euro, więc pewne jest, że Juventus oprócz zawodnika musiałby do sfinalizowania transakcji dołożyć gotówkę. Warto zaznaczyć, że Man Utd oczekuje za Lukaku ponad 80 milionów euro.

Przypomnijmy natomiast, że klub z Lombardii jest gotowy zaoferować 70 mln euro plus pięć milionów euro w formie bonusów. Słychać też głosy, że Inter jest gotowy zaangażować w transakcję Ivana Perisicia.

Komentarze