Douglas Costa nie mieści się w planach Juve na nowy sezon

Douglas Costa
Douglas Costa fot. PressFocus

Douglas Costa według doniesień Tuttosport po zakończeniu sezonu wróci do Juventusu. Brazylijczyk nie ma jednak długo zagrzać miejsca w szeregach Starej Damy. Właściciele turyńskiego klubu planują definitywnie rozstać się z zawodnikiem.

Nadchodzi czas definitywnego rozstania

Douglas Costa aktualnie broni barw Bayernu Monachium, do którego został wypożyczony do końca sezonu. Latem zawodnik ma się znów pojawić w szeregach turyńskiego ekipy. Chociaż jedgo kontrakt z klubem z Turynu obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Sternicy Juve już są w trakcie poszukiwania chętnych na transfer z udziałem doświadczonego skrzydłowego. W trakcie styczniowej sesji transferowej dużo mówiło się o tym, że Douglas Costa może zasilić szeregi Milanu. Ostatnie temat spalił na panewce.

30-latek w tym sezonie wystąpił łącznie w 22 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę, a ponadto zaliczył trzy asysty. Rynkowa wartość zawodnika wynosi mniej więcej 12 milionów euro.

Nie tylko Douglas Costa na wylocie

Warto zaznaczyć, że Douglas Costa to nie jedyny zawodnik, z którym Juventus może się rozstać. W gronie zawodników, którzy niebawem mogą pożegnać się z zespołem z Włoch, wymienia się między innymi: Marko Pjacę, Mattię Perina i Daniele Ruganiego. Wymieniona trójka ma wrócić do Juve po okresie wypożyczenia, ale w turyńskim klubie nie wiąże się z tymi zawodnikami długoterminowych planów.

Godne uwagi jest to, że Juventus latem planuje przebudowę zespołu. Skład Starej Damy ma być oparty na takich filarach jak: Wojciech Szczęsny, Federico Chiesa, Weston McKennie, czy Matthijs De Ligt. Wciąż natomiast nie wiadomo, jaki los spotka Cristiano Ronaldo.

Komentarze