Stoper Monzy zmuszony zakończyć karierę

Andrea Ranocchia
Andrea Ranocchia Pressfocus

Nieco przedwcześnie zakończyła się kariera piłkarska Andrei Ranocchi, który w wieku 34-lat zdecydował się zawiesić buty na kołek. Włoch niejako został do tego zmuszony przez kolejną poważną kontuzję, jakiej doznał w barwach AC Monzy.

  • Latem Andrea Ranocchia przeniósł się do AC Monzy
  • W spotkaniu z Napoli środkowy obrońca doznał poważnej kontuzji
  • Włoch uznał, że w tej sytuacji najlepszą decyzją będzie zakończenie kariery w wieku 34 lat

Ranocchia podzielił się swoimi odczuciami w mediach społecznościowych

W tym tygodniu AC Monza wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o rozwiązaniu umowy z Andreą Ranocchią. Taki ruch ze strony beniaminka Serie A mógł dziwić biorąc pod uwagę, że Włoch został zakontraktowany ledwo latem tego roku. Spowodowane to było jednak poważnymi problemami zdrowotnymi środkowego obrońcy. 

34-latek w meczu z Napoli doznał poważnej kontuzji złamania kości strzałkowej w nodze. Włocha czekał długi okres rehabilitacji i istniała obawa, że w tak zaawansowanym wieku nie wróciłby już na najwyższy poziom. Z tego też względu zdecydował się on na zakończenie piłkarskiej kariery. Zrzekł się przy tym kontraktu z Monzą, dzięki któremu zarobiłby nawet 4 miliony euro.

Piłkarz opublikował na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym wyjaśnił powody takiej, a nie innej decyzji.

“Jestem wdzięczny Monzy, która dała mi szansę, w szczególności [Adriano] Gallianiemu, [Filippo] Antonelliemu oraz prezydentowi Berlusconiemu. Obdarzyli mnie zaufaniem, zaproponowali spory kontrakt i dali sobie szansę na zrozumienie mojego obrazu sytuacji.  Niestety, na starcie tego roku moje odczucia nie były korzystne. Z każdym kolejnym dniem czułem, jakby coś we mnie zgasło. Początkowo nie potrafiłem tego zaakceptować, bo futbol był moją pasją od 30 lat. Później nie potrafiłem jej odnaleźć na nowo””– brzmi jego fragment.

W trakcie swojej kariery Ranocchia bronił barw m.in. Interu Mediolan, Sampdorii Genua, Hull City, czy ostatnio Monzy. Z Interem sięgnął po mistrzostwo Włoch w sezonie 2020/21.

Czytaj też: Duże osłabienie Włochów. Podstawowy pomocnik nie zagra z Anglią

Komentarze