Doświadczony pomocnik przedłużył umowę z Romą

Nemanja Matić (Lazio - Roma)
Nemanja Matić (Lazio - Roma) PressFocus

Nemanja Matić pozostanie w Rzymie na kolejny sezon. Pomocnik AS Roma wypełnił warunek, dzięki któremu jego kontrakt został przedłużony o dwanaście miesięcy – Serb nie opuści stolicy przynajmniej do końca czerwca 2024 roku.

  • Nemanja Matić w lipcu 2022 roku trafił do Romy
  • Pomocnik rozegrał już ponad 50% możliwych spotkań w koszulce Giallorossich
  • Dzięki spełnieniu tego warunku jego kontrakt został przedłużony

Roma. Nemanja Matić na dłużej w stolicy

Nemanja Matić w lecie odszedł z Manchesteru United i przeprowadził się na Półwysep Apeniński. Niezwykle doświadczony pomocnik został zawodnikiem AS Roma. Były piłkarz Chelsea podpisał umowę ważną zaledwie do 30 czerwca 2023 roku, ale klub dysponował opcją przedłużenia jej o kolejnych dwanaście miesięcy.

Nicolo Schira i Florian Plettenberg zgodnie informują, że Matić wypełnił warunek konieczny do automatycznego przedłużenia kontraktu i kolejny sezon spędzi na Stadio Olimpico. 48-krotny reprezentant Serbii nie opuści Rzymu przynajmniej do końca czerwca 2024 roku.

W tym sezonie Nemanja Matić wystąpił w 36 meczach w koszulce Giallorossich, strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty. Defensywny pomocnik to jeden z najważniejszych elementów układanki Jose Mourinho. Sam piłkarz znakomicie czuje się w szeregach Wilków, dlatego obie strony są niezwykle zadowolone, że 34-latek na kolejny sezon pozostanie żółto-czerwonej części Rzymu.

Komentarze