Alexis Sanchez bliski opuszczenia Interu Mediolan

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez Pressfocus

Inter Mediolan latem postara się pozbyć zarówno Arturo Vidala, jak i Alexisa Sancheza. Zarobki obu Chilijczyków są sporym obciążeniem dla budżetu, a ich wkład w grę zespołu coraz mniejszy. Zgodnie z informacjami podanymi przez dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport, Sanchez ma ofertę z Flamengo.

  • Alexis Sanchez jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Interu Mediolan
  • Władze wicemistrzów Włoch chciałby latem pozbyć się 33-latka
  • Zainteresowanie doświadczonym Chilijczykiem wyraziło Flamengo

Czy Sanchez jest gotowy na znaczącą obniżkę zarobków?

Zarówno Arturo Vidal jak i Alexis Sanchez w zeszłym sezonie pełnili w Interze Mediolan funkcję rezerwowych. Kontrakty obu zawodników wygasają wraz z końcem przyszłego sezonu, dlatego władze klubu chciałby postarać się o sprzedanie ich latem. Doświadczeni Chilijczycy w Mediolanie mogą liczyć na spore zarobki, dlatego pozbycie się ich jest zdaniem zarządu decyzją rozsądną z ekonomicznego i sportowego punktu widzenia. 

Vidal jest już po słowie z Flamengo, do którego ma się przenieść latem. Brazylijski zespół liczy, że uda mu się z Interu wyciągnąć również Sancheza. La Gazzetta dello Sport przekazała, że skrzydłowy znalazł się na liście życzeń utytułowanej drużyny. Ponadto wobec powrotu do Mediolanu Romelu Lukaku dla doświadczonego Chilijczyka może zabraknąć miejsca w składzie. 

Zgodnie z informacjami włoskich mediów, Alexis Sanchez pobiera wynagrodzenie w wysokości 7 milionów dolarów rocznie. Żaden inny klub nie jest skłonny zaproponować 33-latkowi zarobków na podobnym poziomie. Najbliżej teto jest Flamengo, które jest w stanie zaoferować mu 3,5 miliona euro za sezon. Jego odejście mogłoby przybliżyć Inter do sprowadzenia Paulo Dybali.

Czytaj też: Inter ma nowego prawego obrońcę

Komentarze