Mertens doszedł do porozumienia z nowym pracodawcą

Dries Mertens
Dries Mertens Pressfocus

Nie ma już wątpliwości co do tego, że Dries Mertens nie będzie w przyszłym sezonie reprezentował Napoli. Belg pożegnał się z kolegami z zespołu, a jak przekazał Nicolo Schira, zostanie on nowym piłkarzem tureckiego Galatasaray.

  • Dries Mertens nie doszedł z Napoli do porozumienia w kwestii nowej umowy i od początku lipca pozostawał bez klubu
  • Zainteresowanie napastnikiem wykazywało kilka zespołów, ale ostatecznie Belg zdecydował się na Galatasaray
  • W Turcji może on liczyć na zarobki rzędu 4 milionów euro netto

Turcja popularnym kierunkiem dla doświadczonych piłkarzy

Dries Mertens reprezentował barwy Napoli od 2013 roku, dokąd przeniósł się z PSV Eindhoven. W lipcu wygasł kontrakt wiążący Belga z Błękitnymi, a on sam nie doszedł z klubem do porozumienia w kwestii przedłużenia go.

W czwartek napastnik pożegnał się z kibicami za pośrednictwem przygotowanego na tę okazję video. Od początku lipca 35-latek pozostaje bez klubu, jednak zgodnie z informacjami Nicolo Schiry w najbliższych dniach podpisze on kontrakt z Galatasaray. Z nowym pracodawcą podpisze roczny kontrakt. Jeżeli sprawdzi się w nowym miejscu, możliwe będzie przedłużenie współpracy o jeszcze jeden sezon.

W Turcji może liczyć na wysokie zarobki – Galatasaray zobowiązało się rocznie wypłacać mu 4 miliony euro netto. Oprócz Mertensa klub pracuje również nad sprowadzeniem Lucasa Torreiry z Arsenalu. Transfer Urugwajczyka również jest już bliski finalizacji.

Dries Mertens w trakcie dziewięciu lat rozegrał dla Napoli 396 meczów. Jego bilans to 148 bramek i 90 asyst. Z klubem sięgnął on po dwa puchary i jeden superpuchar Włoch.

Sprawdź: Napoli z oficjalną ofertą za Raspadoriego

Komentarze