Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Doskonały mecz Milanu! Bologna pokonana!

AC Milan pewnie pokonuje Bolognę 5:1 w meczu 34. kolejki Serie A. Gospodarze awansowali tym samym na szóstą pozycję w lidze i na dzień dzisiejszy kwalifikują się do gry o europejskie puchary. Podopieczni Poliego przedłużają również serię meczów bez porażki do dziewięciu spotkań.

Pierwszą połowę zdominował Milan, a kibice z bramki mogli się cieszyć już w 10. minucie. Wtedy to Theo Hernandez płasko dośrodkował w pole. Piłkę przepuścił Ibrahimović i dotarła ona do Saelemaekersa, który płaskim strzałem na dłuższy słupek z okolic jedenastego metra pokonał Skorupskiego.

Dobre interwencje polskiego bramkarza, przyćmił jego błąd w 24. minucie. Skorupski wtedy otrzymał mocną piłkę od swojego obrońcy i chciał bez przyjęcia wybić futbolówkę. Wykopał on ją jednak wprost do Calhanoglu, który mocnym strzałem z pola karnego pewnie umieścił piłkę w bramce.

Goście w 44. minucie zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Kapitalną bramkę zdobył wtedy Tomiyasu. Japończyk otrzymał podanie od Soriano i będąc przed polem karny zszedł do środka na lewą nogę i oddał fantastyczny strzał w okienko, zdobywając gola do szatni.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando Milanu, którzy bardzo szybko podwyższyli wynik meczu. Podanie od Calhanoglu otrzymał wtedy Bennacer. Algierczyk wbiegł piłką w pole karne i mocnym strzałem na krótszy słupek pokonał Skorupskiego.

W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Ante Rebić. Chorwat otrzymał podanie w pole karne od Ibrahimovicia i zasłonił piłkę ciałem, uderzył piłkę obok Skorupskiego, będąc ustawionym bokiem do bramki.

W 92. minucie Calabria ustalił wynik meczu na 5:1. Włoch otrzymał od Leao dobrą piłkę na środek pola karnego i dobił Bolognę, zmuszając Skorupskiego do piątej już w tym spotkaniu kapitulacji. Milan zasłużenie wygrał to spotkanie 5:1.