Donnarumma zwleka z podpisaniem kontraktu

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma PressFocus

AC Milan zaproponował swojemu bramkarzowi propozycję przedłużenia umowy do 2023 roku. Gianluigi Donnarumma uzależnia jednak złożenie swojego podpisu od awansu do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Donnarumma chce gry w elicie

Według La Gazzetta dello Sport, Gianluigi Donnarumma zwleka z podpisaniem nowego kontraktu z AC Milan. Golkiper chce mieć pewność, że w przyszłym sezonie dostanie szansę gry w Lidze Mistrzów. 22-latek nie występował jeszcze w tych elitarnych rozgrywkach. Obecnie wydaje się, że Milan nie ma, czego się martwić – ma przewagę sześciu punktów nad piątym Napoli.

Jego kontrakt z Rossoneri wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Klub przedłożył Włochowi już dwie propozycje kontraktu, ale ten wraz ze swym agentem, Mino Raiolą, je odrzucił. Obecnie Donnarumma zarabia 6 milionów rocznie. Ostatnia oferta klubu opiewała na 8 milionów. Mimo wszystko, włoski dziennik zauważa, że większość topowych europejskich klubów ma obstawioną pozycję golkipera. Milan ma więc nadzieję, że wychowanek zdecyduje się na złożenie podpisu pod nową umową.

To samo źródło zdradza, że Mino Raiola żąda 10 milionów euro rocznie, a także zawarcia klauzuli odstępnego.

Klub z Mediolanu pragnie dojścia do porozumienia z Donnarummą, ale w razie niepowodzenia sporządził już listę ewentualnych następców.

Milan w najbliższej kolejce Serie A zmierzy się z Sampdorią.

AC Milan
Sampdoria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 3. kwietnia 2021 12:29.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze