Donnarumma wstrzymał rozmowy z Milanem i Juventusem

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma PressFocus

Według doniesień włoskich mediów, Gianluigi Donnarumma wstrzymał rozmowy z Milanem i Juventusem. Rossoneri chcą zatrzymać u siebie bramkarza, zaś Stara Dama stara się o jego pozyskanie. Sam Włoch chce jednak występować w Lidze Mistrzów, czego żaden z wymienionych klubów nie jest w stanie mu zagwarantować.

Donnarumma chce gry w Lidze Mistrzów

Juventus i AC Milan mają w tabeli tyle samo punktów – po 66. Stara Dama zajmuje czwartą, a Rossoneri piątą pozycję. Gianluigi Donnarumma chce w przyszłym sezonie grać w Lidze Mistrzów. Widząc, że ani jego obecny klub, ani ten, który stara się go pozyskać, nie mogą mu tego zagwarantować, poprosił Mino Raiolę o wstrzymanie negocjacji.

Sky Sports Italia podkreśla, że Milan nie zamierza poprawiać ostatniej propozycji prolongaty. 22-letniemu Włochowi zaoferowano 7 milionów euro rocznie pensji stałej, a także milion w bonusach. Rossoneri są jednak zdecydowani, by przedłużyć wygasający w czerwcu kontrakt. Są w stanie zgodzić się nawet na krótką, dwuletnią umowę. Agent najbardziej rozchwytywanego bramkarza wstrzymał jednak negocjacje.

Juventus jest mocno zainteresowany sprowadzeniem Donnarummy. Według doniesień Corriere dello Sport, Stara Dama oferuje Włochowi 10 milionów rocznie. Bianconeri, podobnie jak Milan, również nie są pewni występów w przyszłorocznej Lidze Mistrzów, co jest priorytetem dla 22-latka, który nie miał jeszcze szansy wystąpić w tych elitarnych rozgrywkach. Kluczowy dla przyszłości Donnarummy wydaje się bezpośredni mecz między Juventusem a Milanem, zaplanowany na 9 maja. Najprawdopodobniej Włoch podejmie jednak decyzję po zakończeniu sezonu.

Milan rozważa plan B

Choć AC Milan marzy o pozostaniu wychowanka w klubie, zdaje sobie sprawę, że może on opuści Mediolan już w lipcu. Wobec tego głównym kandydatem na zastępcę Włocha jest golkiper Lille, Mike Maignan. Jego agent twierdzi, że swoim stylem gry jest wręcz skrojony pod grę w Milanie, a francuski klub oczekuje za swojego gracza około 12 milionów euro.

Komentarze

Na temat “Donnarumma wstrzymał rozmowy z Milanem i Juventusem