Donnarumma pod obserwacją najbliższego rywala

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma Grzegorz Wajda

Już w najbliższy czwartek AC Milan zmierzy się w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy z Manchesterem United. To może być szczególne spotkanie dla bramkarza Rossonerich Gianluigiego Donnarummy, który jest łączony z przenosinami na Old Trafford.

Przyszłość bramkarza reprezentacji Włoch cały czas stoi pod dużym znakiem zapytania. Obecna umowa 21-letniego bramkarza wygasa z końcem czerwca, a do tej pory obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie jej przedłużenia. Na przeszkodzie stoją oczywiście kwestie finansowe.

Według informacji Corriere dello Sport, agent bramkarz Mino Raiola oczekuje dla swojego klienta kontraktu gwarantującego mu wynagrodzenie w wysokości 10 milionów euro rocznie. Na spełnienie tych żądań Milan nie może sobie pozwolić, ale przedstawiciele klubu cały czas liczą na znalezienie w tej kwestii kompromisu. Rossoneri są gotowi dać Donnarummie podwyżkę, ale w granicach rozsądku i możliwości finansowych.

Donnarumma raczej nie miałby problemu ze znalezieniem sobie klubu, który spełniłby jego oczekiwana finansowe. Jego sytuacji bacznie przyglądają się przedstawiciele Manchesteru United, który poważnie rozważają zmianę bramkarza przed nowym sezonem. W klubie z Old Trafford są gotowi na pożegnanie się z Davide de Geą i Deanem Hendersonem, jeżeli znajdą odpowiednio następcą. Taki niewątpliwie mógłby być Donnarumma.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. marca 2021 18:45.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze