Donnarumma odrzucił dwie oferty

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma Grzegorz Wajda

Przyszłość bramkarza Milanu Gianluigiego Donnarummy nadal stoi pod dużym znakiem zapytania. Reprezentant Włoch w dalszym ciągu nie doszedł do porozumienia z klubem w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu, a jak informują włoskie media, rozmowy w tej sprawie zostały wstrzymane.

Negocjacje w sprawie kontraktu wstrzymane

Obecna umowa 22-letniego bramkarza obowiązuje tylko do końca czerwca tego roku. Z uwagi na wygasający kontrakt Donnarumma już od stycznia może swobodnie prowadzić rozmowy z innymi zainteresowanymi klubami, ale jedną z opcji na przyszłość jest związanie się na dłużej z Milanu. Droga do tego jest jednak daleka.

Dla przedstawicieli Rossonerich zatrzymanie Donnarummy i uniemożliwienie mu odejścia z klubu na zasadzie wolnego transferu jest jednym z priorytetów. Na razie nie udało im się jednak przekonać bramkarza do złożenia podpisu pod nową umową. Jak informuje Gianluca Di Marzio rozmowy między stronami zostały nawet wstrzymane.

Milan przedstawił Donnarummie już dwie oferty, ale obie zostały odrzucone. Początkowo klub z San Siro oferował bramkarzowi wynagrodzenie w wysokości 6 milionów euro rocznie z bonusem w wysokości miliona euro za awans do Ligi Mistrzów. Następnie podnieśli swoją propozycję do 7 milionów euro rocznie plus milion euro w bonusach.

Wysokie oczekiwania Donnarummy

Oczekiwania bramkarza oraz jego agenta Mino Raioli są znacznie wyższego od tego, co dotychczas oferował AC Milan. Według włoskich mediów menedżer Donnarummy oczekuje dla swojego klienta wynagrodzenia opiewającego na 12 milionów euro rocznie. Na wyłożenie takiej kwoty Milan w żadnym wypadku nie może sobie pozwolić.

Jeżeli Donnarumma i jego otoczenie nie zmienią stanowiska to prawdopodobnie latem dojdzie do rozstania obu stron. 22-latek nie może jednak narzekać na brak zainteresowania. W ostatnich miesiącach był łączony między innymi z Juventusem, Chelsea, Manchesterem United i Realem Madryt.

Komentarze