Donnarumma: Nasz cel to czwarte miejsce

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Gianluigi Donnarumma został bohaterem ostatniego ligowego spotkania z Genoą. W poniedziałkowe popołudnie włoski bramkarz spisywał się bowiem znakomicie, co przyczyniło się do zdobycia przez jego zespół trzech punktów. Sam zawodnik wypowiedział się w pomeczowej konferencji o tym starciu, a także o celach Milanu na ten sezon.

Czytaj dalej…

Poniedziałkowy mecz na Stadio Luigi Ferraris zakończył się rezultatem korzystnym dla Milanu. Duża w tym zasługa bramkarza tego klubu, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą gola. Sam zawodnik nie chciał jednak skupiać się na swoich indywidualnych wyczynach podczas pomeczowej konferencji.

– Ciężko walczyliśmy w tym spotkaniu, ale najważniejsze, że udało się zdobyć trzy punkty. To był trudny pojedynek – zaczął Donnarumma.

– Jako zespół jesteśmy jeszcze źli z powodu przegranej w Superpucharze Włoch. Ten mecz był do wygrania, szkoda, że nam się nie udało. Musimy teraz jednak skupić się na Serie A i Pucharze Włoch – kontynuował bramkarz Milany.

– Naszym celem na ten sezon jest zajęcie czwartego miejsca. W następnym sezonie chcemy bowiem zagrać w Lidze Mistrzów. Nie widzę inne opcji – dodał.

Zawodnik Milanu odniósł się także do przenosin Gonzalo Higuaina do Londynu, które powinny zostać potwierdzone w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.

– Jeśli Higuain dokonał takiego wyboru to musiał mieć swoje powody. Życzę mu wszystkiego najlepszego, to mój przyjaciel – zakończył.

Dodajmy, że Gianluigi Donnarumma wystąpił w tym sezonie w 21 spotkaniach w barwach Milanu, w których pięć razy zachował czyste konto. Łącznie na włoskich boiskach spędził 1890 minut.

Komentarze