Donnarumma chce wysokiej podwyżki

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Gianluigi Donnarumma jest gotowy przedłużyć swoją umowę z Milanem, która wygasa latem 2021 roku. Bramkarz oczekuje jednak znaczącej podwyżki, by móc otrzymywać rocznie aż 10 milionów euro.

Czytaj dalej…

Bramkarz ten jest wychowankiem Rossonerich, a swojego debiutu w pierwszym zespole doczekał się w październiku 2015 roku, gdy miał zaledwie szesnaście lat i osiem miesięcy.

Twarde warunki Mino Raioli

W przeszłości kibice i dziennikarze byli już świadkami spekulacji transferowych dotyczących Donnarummy, gdyż przez długi czas nie był w stanie porozumieć się z klubem, gdy negocjował umowę w 2017 roku.

Obecnie roczne zarobki tego bramkarza wynoszą 6 milionów euro. Jego agent, Mino Raiola oczekuje jednak, że po podpisaniu nowej umowy gaża bramkarza wzrośnie do 10 milionów. Milan nie może długo zwlekać z negocjacjami, gdyż obecny kontrakt Donnarummy jest ważny do lata 2021 roku.

Milan nie będzie zadowolony

Zdaniem włoskich mediów oczekiwania finansowe bramkarza i jego agenta nie spotkają się z aprobatą działaczy. Milan planuje bowiem ograniczyć swoje wydatki na pensje zawodników. Podwyżka dla Donnarummy oznaczałaby, że klub musiałby szukać oszczędności w innych miejscach.

Mino Raiola wie jednak jak negocjować z Milanem, a dowodem na to jest sukces, jakim zakończyły się rozmowy odnośnie nowej umowy Zlatana Ibrahimovicia. Szwed będzie zarabiać aż 7 milionów euro na sezon.

Komentarze