Donnarumma: Brak czystego konta może nam pomóc

Gigi Donnarumma
Gigi Donnarumma Pressfocus

Gianluigi Donnarumma wysnuł tezę, że brak czystego konta w meczu 1/8 finału przeciwko Austrii może odbić się korzystnie na reprezentacji Włoch. W poprzednich dziesięciu meczach Squadra Azzurra zachowywała czyste konto.

  • Reprezentacja Włoch długo męczyła się z Austriakami. Przez długi okres czasu przeważali niespodziewanie rywale.
  • Austriacy nie zdołali wykorzystać żadnej dogodnej sytuacji. Ich gol nie został uznany z powodu spalonego.
  • Włosi przesądzili losy awansu po strzeleniu dwóch bramek w dogrywce.

Donnarumma bez czystego konta

Włosi męczyli się w walce o ćwierćfinał i do wyłonienia zwycięzcy w meczu z Austrią potrzebna była dogrywka. Gianluigi Donnarumma przepuścił piłkę do siatki jeszcze w regulaminowym czasie gry, ale gol nie mógł zostać uznany z powodu spalonego. Ostatecznie pokonał go Sasa Kalajdzić.

Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Byliśmy jednak dobrze zorganizowaliśmy i nacieraliśmy, by zdobyć gola. Gdy nam to się udało, wszystko stało się łatwiejsze. Nasza passa czystych kont została zakończona, ale myślę, że w ostatecznym rozrachunku może nam to pomóc. Teraz patrzymy już tylko w przód – zaznaczył Donnarumma.

Bramkarz reprezentacji Włoch przyznał przy tym, że poczuł ogromną ulgę, gdy po konsultacji z VAR-em pierwszy gol dla Austriaków nie został uznany. – To było bardzo stresujące i byłem zmartwiony. Gdy dowiedziałem się, że bramka jest nieważna, poczułem ogromną radość – przyznał Donnarumma.

Włosi zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Europy ze zwycięzcą meczu Belgia – Portugalia. Spotkanie odbędzie się w Monachium.

Czytaj także: Mancini triumfuje. Mówi o zasłużonym awansie Włoch

Komentarze