Obrońca Genoi finalizuje transfer do Toronto FC

Domenico Criscito
Domenico Criscito Pressfocus

Domenico Criscito zostanie wkrótce piłkarzem Toronto FC. Takie informacje podaje Fabrizio Romano. Włoch nie znajduje się w planach sztabu szkoleniowego, który chciałby rozpocząć proces odmładzania kadry. Do obrońcy w lipcu ma dołączyć także inny reprezentant Italii – Lorenzo Insigne.

  • Domenico Criscito jest jednym z kluczowych piłkarzy Genoi
  • 35-letni obrońca w tym sezonie skutecznością – ma aż 5 bramek w lidze
  • Włoch finalizuje transfer do Toronto FC, gdzie podpisze umowę na dwa lata

Doświadczony obrońca nie myśli o emeryturze

O zainteresowaniu Toronto sprowadzeniem Criscito mówiło się już od kilku tygodni. Wcześniej na odejście zawodnika zgodzić nie chciała się Genoa. Władze klubu zmieniły jednak zdanie i wyraziły zgodę na odejście 35-latka, który do czasu odniesienia kontuzji dalej miał pewne miejsce w wyjściowym składzie.

W tym sezonie obrońca mimo 35 lat na karku wciąż zachwycał przygotowaniem fizycznym i motoryką. W 15 meczach Serie A strzelił pięć bramek i dołożył do tego asystę. Po Mattii Destro jest najlepszym strzelcem zespołu, co z jednej strony dobrze świadczy o Włochu, zaś z drugiej nie najlepiej o formie ofensywnych piłkarzy Genoi.

Z Toronto FC Criscito ma podpisać dwuletni kontrakt. Według Fabrizio Romano Włoch poleci do Kanady w marcu by sfinalizować umowę. Łącznie w barwach włoskiego klubu 35-latek zagrał 269 meczów. Zdobył w nich 29 bramek i dołożył do tego 16 asyst.

Czytaj też: Agent: Lautaro Martinez jest szczęśliwy w Interze

Komentarze