Dojdzie do wymiany na linii Juve – Chelsea?

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot PressFocus

Podczas letniego mercato może dojść do wymiany zawodników pomiędzy Juventusem a Chelsea. Tuttosport podaje, że The Blues myślą o sprowadzeniu na Stamford Bridge Adriena Rabiota. Niewykluczone, że w drugą stronę powędruje Jorginho.

  • Chelsea jest zainteresowana pozyskaniem Adriena Rabiota
  • Natomiast do Juventusu z Chelsea może trafić Jorginho
  • Do transakcji może dojść podczas letniego okienka transferowego

Adrien Rabiot na radarze Chelsea

Rabiot nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W Juventusie miewa lepsze i gorsze momenty, jednak bardzo często jest krytykowany. Reprezentant Francji zarabia w Turynie 7 milionów euro rocznie, a jego kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku. Pomocnik nie znajduje się na liście transferowej Starej Damy, ale klub jest gotów wysłuchać za niego ofert.

Jak podaje Tuttosport, The Blues należą do klubów zainteresowanych podpisaniem kontraktu z byłą gwiazdą PSG, która dołączyła do bianconerich na zasadzie wolnego transferu w 2019 roku. Według źródeł, po przejęciu klubu giganci Premier League będą skłonni zaoferować około 15-20 milionów euro za transfer Adriena Rabiota.

27-letni Rabiot rozegrał w tym sezonie 45 meczów w Juventusie, ale nie strzelił ani jednego gola, zaliczając tylko dwie asysty.

Stara Dama z kolei już od pewnego czasu jest zainteresowana ściągnięciem do Turynu Jorginho. Co prawda, obecnie priorytetem dla Juentusu jest zamknięcie tematu Paula Pogby, który według mediów ma dołączyć do zespołu Allegriego jako wolny zawodnik, jednak władze klubu nie zamierzają na tym poprzestać. Z tego powodu media zaczęły spekulować na temat powrotu do Serie A Jorginho.

Jego kontrakt z Chelsea wygasa latem przyszłego roku. Jorginho jest wyceniany na około 40 milionów euro, jednak z uwagi na długość umowy, Juventus prawdopodobnie będzie mógł liczyć na zbicie tej kwoty. Sam zawodnik ma być otwarty na możliwość powrotu do Włoch i grę dla Starej Damy. Gracz obecnie czeka na decyzję Chelsea w sprawie rozmów na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu.

Zobacz także: Napoli sfinalizowało drugi transfer przed sezonem 2022/23

Komentarze