Dobre zmiany Conte dały efekt, Inter wykonał kolejny krok do celu

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan w bólach wywalczył 23. zwycięstwo w trwającym sezonie, pokonując 1:0 Cagliari Calcio. Dzięki tej wygranej Czarno-niebiescy mają już 74 punkty na koncie. Prawdopodobnie tylko kataklizm może odebrać mediolańskiej drużynie mistrzowski tytuł.

Do przerwy nudy

Inter Mediolan w boju przeciwko Rossoblu miał plan, aby odnieść 11. z rzędu ligowe zwycięstwo. Podopieczni Antonio Conte przystępowali do potyczki po zwycięstwie nad Sassuolo (2:1) w środku tygodnia. Tymczasem Sardyńczycy chcieli przerwać serię trzech z rzędu porażek. Ciekawe jest to, że w szeregach gości kluczowymi postaciami byli Diego Godin i Radja Naiggolan, którzy swego czasu grali w mediolańskiej ekipie.

W pierwszej odsłonie nie byliśmy świadkami interesującego meczu. Emocji było jak na rybach. Dłużej przy piłce utrzymywał się team ze Stadio Giuseppe Meazza, ale niewiele z tego wynikało. Jedyna warta odnotowania okazja bramkowa w pierwszej połowie miała miejsce w 19. minucie, gdy po podaniu Romelu Lukaku do siatki trafił Alexis Sanchez. Chilijczyk był jednak na pozycji spalonej i gol został anulowany.

Joker Hakimi zrobił robotę

Tymczasem w 59. minucie sprawdzić umiejętności golkipera rywali postanowił Christian Eriksen. Próba Duńczyka była jednak w sam środek bramki, więc Guglielmo Vicario nie miał kłopotu z obroną tego uderzenia. Z kolei 11 minut później bliski zdobycia bramki był Stefan De Vrij, oddając strzał głową. Piłka po próbie Holendra jednak tylko ostemplowała poprzeczkę.

Na gola przyszłości czekać do 77 minuty. Po świetnej akcji na skrzydle Achrafa Hakimiego dna prowadzenie Nerazzurrich wyprowadził Matteo Darmian, który skierował piłkę do siatki po strzale na pustą bramkę. 31-latek zdobył swoją drugą bramkę w trakcie trwającej kampanii. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzy oczka zostały w Mediolanie.