Dobre wieści dla kibiców Juve ws. Moraty

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Alvaro Morata będzie mógł zagrać już w najbliższym spotkaniu ligowym przeciwko Genoi CFC w ramach 11. kolejki Serie A. Taki stan rzeczy jest możliwy, ponieważ Włoska Federacja Piłkarska pozytywnie rozpatrzyła wniosek o zmniejszenie kary zawieszenia za czerwoną kartkę Hiszpanowi.

Alvaro Morata w trakcie trwającej kampanii jest kluczową postacią w Juventusie FC. Jego nieobecność w niedzielnym starciu mogłaby się odbić na nieskuteczności zespołu. Ostatecznie jednak kibice Starej Damy mogą zachować spokój, gdyż hiszpański snajper będzie do dyspozycji trenera w boju przeciwko Rossoblu od pierwszej minuty.

Przypomnijmy, że Morata miał pokutować w dwóch spotkaniach za czerwoną kartkę, którą zobaczył w rywalizacji z US Sassuolo. Ostatecznie jednak ta kara została zredukowana po odwołaniu Juventusu.

Włoska Federacja Piłkarska opublikowała specjalne krótkie oświadczenie w sprawie.

“Włoska Federacja Piłkarska częściowo przystała na prośbę Juventusu, zmniejszając karę dyskwalifikacji zawodnika do jednego meczu. Zachowana zostaje jednak kara grzywny w wysokości ośmiu tysięcy euro” – czytamy w komunikacie.

Morata dołączył Juventusu latem na wypożyczenie z Atletico Madryt. Jak na razie Hiszpan zdobył dziewięć bramek w 13 meczach.

Komentarze

Na temat “Dobre wieści dla kibiców Juve ws. Moraty

“którą zobaczył w rywalizacji z US Sassuolo.”
Widze ze cala kasa poszla na nowy layout, ale marny poziom tekstow zostal zachowany. xD
Najlepsze jest, ze w tekscie zrodlowym na FI jest poprawnie, wystarczylo skopiowac przy tlumaczeniu. xD