“Dla Milanu Superliga nie jest interesująca”

Piłkarze AC Milan
Piłkarze AC Milan fot. PressFocus

Superliga ma plany, aby za trzy laty uwiarygodnić projekt. W każdym razie prezydent AC Milan w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dał do zrozumienia, że Rossoneri nie rozważają udziału w tych rozgrywkach.

  • AC Milan nie rozważa ewentualnego udziału w Superlidze
  • Sternik Rossonerich ostatnio udzielił ciekawego wywiadu, w kórym skomentował także wyniki finansowe klubu
  • Mediolańczycy zwiększyli przychody do 297,7 miliona euro

Milan nieprzekonany do Superligi

Superliga to rozgrywki, które wywołały duży szum w 2021 roku. Wówczas pojawiły się pierwsze wiadomości związanie z powstanie konkurencji dla Ligi Mistrzów. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale plany nie zostały schowane do szafy i wciąż trwają prace nad uformowaniem nowego formatu rozgrywek. Jaki stosunek do konkurencji dla Champions League ma Milan?

– Dla Milanu Superliga nie jest interesująca. Jesteśmy jednak świadomi problemów, które się pojawiają. Mam nadzieję, że uda się je rozwiązać, UEFA musi znaleźć rozwiązanie – mówił prezydent klubu z Serie A – Paolo Scaroni cytowany przez Asa.

Zobacz także:

Sternik Milan skomentował także wyniki finansowe klubu za ostatni rok finansowy. Czerwono-czarni zmniejszyli stratę z 96,4 mln euro do 66,5 mln euro i zwiększyli przychody z 261 mln euro do 297,7 mln euro.

– Liczby te są przede wszystkim wynikiem pozytywnego wpływu wyników sportowych, wzrostu globalnych przychodów klubu oraz zdyscyplinowanego zarządzania kosztami – powiedział Scaroni.

– Wygranie mistrzostwa Włoch i rosnąca wartość marki Milanu potwierdzają, że klub przeszedł długą drogę zarówno na boisku, jak i poza nim. Jestem przekonany, że dzięki strategicznej wizji Gerry’ego Cardinale (nowego właściciela AC Milan, założyciela firmy inwestycyjnej RedBird – przyp. red.) będziemy w stanie zbudować zrównoważony klub – dodał prezydent Milanu.

Czytaj więcej: Kluczowe negocjacje dla Milanu. Pioli przedłuży umowę?

Komentarze

Na temat ““Dla Milanu Superliga nie jest interesująca”

“Dla Milanu Superliga nie jest interesująca.” Brawo. Tak trzymać.
UEFA dużo brakuje do ideału i trzeba wielu reform ale Superliga to zabójstwo piłki nożnej oraz w miarę “normalnej” rywalizacji.
Nie dla Superlipy.