Mourinho ma nowego kandydata na prawą obronę

Diogo Dalot
Diogo Dalot Pressfocus

Jeszcze niedawno z Włoch napływały wieści twierdzące, że AS Roma uważnie przygląda się Bartoszowi Bereszyńskiemu. Tymczasem Jose Mourinho obrał za cel sprowadzenie swojego rodaka z Manchesteru United. Giallorossi utrzymują kontakt z otoczeniem Diogo Dalota, który miałby trafić do Rzymu już zimą.

  • Jose Mourinho planuje kilka wzmocnień w zimowym oknie transferowym
  • Włoskie media uważają, że Diogo Dalot wkrótce zasili szeregi AS Romy

Diogo Dalot wróci do Włoch?

Ze względu na sporą konkurencję na bokach obrony w Man Utd, Diogo Dalot rzadko otrzymuje szansę na grę w pierwszym zespole. Dotychczas nie zaliczył jeszcze występu w wyjściowym składzie podczas zmagań na boiskach Premier League.

Wszystko może się jednak zmienić. AS Roma jest już po wstępnych rozmowach z 21-latkiem. Jose Mourinho z chęcią widziałby swojego rodaka w kadrze rzymian. Giallorossi rozpoczęli zmagania w Serie A w imponującym stylu. Później jednak coś się zacięło i przed przerwą reprezentacyjną zespół doznał dwóch porażek z rzędu oraz niemałej kompromitacji w Lidze Konferencji przeciwko Bodo/Glimt.

Dlatego też nadszedł czas na dokonanie kilku roszad w kadrze. “The Special One” widzi w tym transferze rozwiązanie problemów na prawej flance defensywy. Za sprowadzeniem Dalota przemawia jeszcze fakt, że obrońca w zeszłorocznej kampanii reprezentował barwy AC Milan, więc dobrze zna nawyki włoskiej ekstraklasy.

Wówczas zdążył rozegrać 33 spotkania, na co na pewno nie będzie mógł liczyć w Manchesterze. Dodatkowo Kwota wykupu usług Portugalczyka powinna oscylować w graniach 12 mln euro. Według Sky Sports Italia, AS Roma złoży pierwszą ofertę Czerwonym Diabłom już na początku stycznia.

Przeczytaj również: Juventus i Fiorentina dołączyły do wyścigu ws. argentyńskiego talentu

Komentarze