Diego Costa nie przekonał czerwonej latarni Serie A

Diego Costa w barwach Atletico
Diego Costa w barwach Atletico PressFocus

Diego Costa miał dołączyć jako wolny zawodnik do Salernitany. Ostatecznie jednak dwie strony nie odnalazły porozumienia. Beniaminek nie był zadowolony z formy fizycznej Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem, a samemu graczowi nie podobały się warunki umowy.

  • Diego Costa od trzech tygodni pozostaje bezrobotny, odkąd rozwiązał swój kontrakt z Atletico Mineiro
  • 33-latka łączono z transferem do Salernitany
  • Negocjacje były zaawansowane, ale włoski zespół ostatecznie nie był przekonany do formy fizycznej napastnika, a sam gracz nie chciał zgodzić się na automatyczne przedłużenie umowy o rok w przypadku pozostania w Serie A

Diego Costa nie zawita w Serie A, poszukiwania nowego klubu trwają

Diego Costa nadal nie znalazł sobie nowego pracodawcy. Trzeba przyznać, że ostatni rok w jego wykonaniu był dość szalony. W styczniu 2021 roku poprosił o rozwiązanie kontraktu z Atletico Madryt. Myślał, że szybko znajdzie nowego pracodawcę, ale ostatecznie pozostawał bezrobotny na wiosnę, gdy jego były klub sięgał po pierwsze mistrzostwo Hiszpanii od siedmiu lat. Latem dołączył do Atletico Mineiro, gdzie sięgnął najpierw po Puchar Brazylii, a następnie po krajowy czempionat. Nie zdołał jednak wysiedzieć w ojczyźnie. Trzy tygodnie temu ponownie wniósł o rozwiązanie kontraktu, na co klub się zgodził. Od tamtej pory 33-latek poszukuje nowego zespołu.

Z pewnością Costa spodziewał się większego zainteresowania swoją osobą. Póki co, Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem najbliżej był przenosin do Salernitany. Trudno jednak czerwoną latarnię Serie A uznać za kuszący kierunek. Mimo tego negocjacje między dwiema stronami były ponoć bardzo zaawansowane. Ostatecznie jednak włoski klub nie był przekonany, co do przygotowania fizycznego napastnika. Uznano, że nie jest w optymalnej formie do walki o utrzymanie w rundzie wiosennej. Samemu zawodnikowi nie spodobał się zaś zapis w kontrakcie, wedle którego w przypadku uniknięcia spadku do Serie B, umowa przedłużyłaby się automatycznie o kolejny sezon. Przez te wszystkie kwestie nie zobaczymy 33-latka po raz pierwszy we włoskiej ekstraklasie.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze