Di Maria zgodził się na transfer do giganta Serie A

Angel Di Maria
Angel Di Maria fot. PressFocus

Angel Di Maria według informacji La Gazzetta dello Sport zgodził się na transfer do Juventusu. Argentyńczyk do ekipy z Allianz Stadium trafi na zasadzie wolnego transferu.

  • Angel Di Maria wkrótce zmieni pracodawcę
  • 34-latek ma zasilić szeregi Juventusu
  • Argentyńczyk do ekipy z Turynu ma dołączyć na zasadzie wolnego transferu

Di Maria ma wzmocnić ofensywę Juventusu

Angel Di Maria od kilku dni łączony był z transferem do Juventusu. Wygląda na to, że saga transferowa dobiega końca. Reprezentant Argentyny ma parafować z klubem z Turynu umowę na rok. Dzięki niej będzie mógł liczyć na zarobki wysokości siedmiu milionów euro.

Wcześniej spekulowano, że Juve może zrezygnować z pozyskania doświadczonego piłkarza. Kością niezgody miałby być okres umowy. Ostatecznie jednak transakcja ma zostać sfinalizowana w najbliższym tygodniu. Jednocześnie piłkarz nigdy nie wyrażał chęci podpisania z Juventusem umowy na dłużej niż 12 miesięcy. Wpływ na to ma mieć chęć powrotu do ojczyzny przez Di Marię.

Zobacz także:

W kontekście argentyńskiego zawodnika nie tylko Juventus go chciał. Di Maria znajdował się także na liście życzeń Benfiki Lizbona. 34-latek urodzony w Rosario w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 31 meczach, w których zanotował pięć trafień i dziewięć asyst. Rynkowa wartość Argentyńczyka wynosi 12 milionów euro.

Nowy sezon ligowy Stara Dama zacznie w drugi weekend sierpnia. Pierwszym rywalem podopiecznych Massimiliano Allegriego będzie Sassuolo. Z kolei w ramach drugiej kolejki Juventus stanie do rywalizacji z Sampdorią na wyjeździe.

Czytaj więcej: Juventus faworytem do pozyskania gwiazdy Romy

Komentarze