Angel Di Maria z powodu kontuzji będzie wyłączony z gry przez mniej więcej 20 dni. Argentyńczyk przegapi zatem co najmniej pięć spotkań Juventusu. Klub z Turynu opublikował komunikat w tej sprawie.

• Angel Di Maria z powodu kontuzji będzie znów wyłączony z gry na kilka meczów
  • Argentyńczyk przegapi prawdopodobnie pięć spotkań
  • Klub z Turynu przekazał, ile może potrwać przerwa w grze zawodnika urodzonego w Rosario

Di Maria straci trzy tygodnie

Angel Di Maria trafił do Juventusu w trakcie letniego okna transferowego na zasadzie wolnego transferu. Zawodnik trafił do przedstawiciela Serie A na zasadzie wolnego transferu.

W trakcie trwającego sezonu argentyński piłkarz przegapił już siedem spotkań z powodu urazu przywodziciela. Teraz zawodnika czeka kolejna przerwa w grze, o czym informuje oficjalny komunikat biura prasowego Starej Damy.

“Testy diagnostyczne wykazały łagodne uszkodzenie ścięgna podkolanowego prawego uda. Całkowite wyleczenie zajmie około 20 dni” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Juventusu.

Di Maria doznał kontuzji w trakcie spotkania czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Maccabi Hajfa. Argentyńczyk został zmieniony w 24. minucie. Juventus z ekipą z Izraela grał na stadionie Sammy Ofer. Konfrontacja zakończyła się wiktoria gospodarzy 2:0. Wynik meczu otworzył w siódmej minucie Omer Atsili. Tymczasem w 42. minucie ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania.