Di Maria opuści Europę? Dwa możliwe kierunki

Angel Di Maria
Angel Di Maria PressFocus

Angel Di Maria jest związany z Juventusem do końca czerwca 2023 roku. Na razie nie sposób przewidzieć, jaka będzie przyszłość mistrza świata, jednak jeżeli nie przedłuży umowy ze Starą Damą, może opuścić Europę i przed powrotem do Argentyny wybrać jedną z dwóch potencjalnych opcji.

  • Angel Di Maria w lecie najprawdopodobniej odejdzie z Juventusu
  • Zanim Argentyńczyk wróci do ojczyzny, może zagrać w MLS lub Saudi Pro League
  • Na razie brakuje konkretów dotyczących przyszłości 35-latka

Gdzie zagra Di Maria?

Angel Di Maria w lipcu 2022 roku zamienił Paris Saint-Germain na Juventus i podpisał z Bianconerimi roczny kontrakt. Wobec problemów, z jakimi zmaga się Stara Dama, trudno przewidzieć, czy Argentyńczyk będzie chciał kontynuować współpracę z ekipą z Allianz Stadium. Jeżeli 35-latek nie zdecyduje się na przedłużenie umowy z turyńczykami, może przenieść się do Major League Soccer lub Arabii Saudyjskiej, twierdzi “AS”.

Mistrz świata nie wyklucza pozostania w Europie, ale przed powrotem do ojczyzny nie zamyka się na grę poza Starym Kontynentem. Wprawdzie skrzydłowy jeszcze nie otrzymał żadnej konkretnej propozycji, jednak wiele mówi się o tym, że może zostać zawodnikiem Interu Miami, który już wcześniej był wymieniany w kontekście potencjalnego transferu wychowanka Rosario Central. Alternatywą dla MLS pozostaje Saudi Pro League, ale na razie brakuje konkretnych klubów, które miałyby być chętne do nawiązania współpracy z byłym graczem Realu i Manchesteru United.

W tym sezonie Angel Di Maria rozegrał 21 spotkań dla Juventusu, strzelił siedem goli i zanotował sześć asyst.

Komentarze