Di Francesco wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Polaków

Eusebio Di Francesco
Eusebio Di Francesco Pressfocus

Hellas Werona wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że nowym szkoleniowcem tego klubu został Eusebio Di Francesco. Włoch wraca na ławkę trenerską po czterech miesiącach przerwy.

  • Hellas ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca
  • Klub z Werony trenować będzie Eusebio Di Francesco
  • 51-letni Włoch podpisał kontrakt do 2023 roku

Trudne zadanie przed Di Francesco

1 lipca 2019 roku Ivan Juric został oficjalnie szkoleniowcem Hellasu, z którym przed dwa lata pracy wykonał świetną robotę. Rok temu poprowadził piłkarzy z Werony do zajęcia dziewiątego miejsca w Serie A. Minione rozgrywki kończył na dziesiątej lokacie. Swój były już klub opuszcza zatem z podniesioną głową. W kampanii 2021/2022 poprowadzi Torino.

Hellas musiał zatem szukać nowego trenera. Po niespełna dwóch tygodniach ogłoszono następcę Jurica. Został nim Eusebio Di Francesco. 51-letni szkoleniowiec pracował ostatnio w Cagliari, ale nie ma prawdopodobnie dobrych wspomnień. W sierpniu 2020 roku powierzono mu zbudowanie silnej ekipy, a skończyło się zwolnieniem w lutym. Wówczas zespół z Sardynii znajdował się na ostatniej spadkowej lokacie.

Praca w Cagliari była jego drugą z rzędu nieudaną przygodą w karierze trenerskiej. Wcześniej zajmował się bowiem Sampdorią, którą opuścił przedwcześnie już po ośmiu spotkaniach.

Fani talentu Di Francesco chcą pamiętać go z czasów, gdy był szkoleniowcem Romy. Na ławce trenerskiej rzymskiej ekipy był przez 87 spotkań. Pomógł wówczas Giallorossim zajść aż do półfinału Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018. Wtedy Roma przegrała na Anfield 2:5, ale pokonała Liverpool u siebie 4:2. Mimo tego do finału awansował angielski zespół.

Di Francesco w Hellasie będzie miał trudne zadanie. Juric osiągał bowiem z drużyną wyniki ponad stan. Być może 51-latek powtórzy jego wyczyn. Pomóc w tym spróbują mu dwaj Polacy. W Weronie grają bowiem Paweł Dawidowicz oraz Mariusz Stępiński, który przebywał ostatnio na wypożyczeniu w Lecce.

Czytaj także: Prezydent Interu wyznaczył cele na przyszłość

Komentarze

Comments 2 comments