Di Francesco: Ten mecz musi być dla nas lekcją

Serie A
Serie A

AS Roma pokonała Bologna FC 2:1 w poniedziałkowym meczu Serie A. Eusebio Di Francesco, trener Giallorossich, nie był do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Czytaj dalej…

– Trzeba przyznać, że na pierwszą połowę nie dojechaliśmy. Popełniliśmy zbyt wiele błędów i zasługiwaliśmy, aby przegrywać. Podejmowaliśmy złe decyzje. Strzelaliśmy z dystansu, kiedy nie potrafiliśmy się przedostać w pole karne – powiedział po spotkaniu Di Francesco.

– Wygraliśmy mecz, w którym nie podobała mi się nasza gra. W drugiej połowie drużyna zagrała jednak lepiej, po tym, jak dokonaliśmy kilka zmian w naszej taktyce – dodał.

– Ten mecz musi być dla nas lekcją. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy trzy punkty. To był jednak krok w tył w porównaniu do zwycięstwa z FC Porto. Nasze nastawienie mentalne było inne niż w Lidze Mistrzów i to zrobiło różnicę – ocenił.

Jego podopieczni zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli ze stratą jednego punktu do czwartego AC Milan. W następnej kolejce AS Roma zmierzy się na wyjeździe z Frosinone Calcio.

Komentarze