Di Francesco: Musimy grać solidnie w obronie i atakować

Serie A
Serie A Serie A

AS Roma pokonała w delegacji Chievo Werona w piątkowym spotkaniu włoskiej ekstraklasy. Tymczasem poczynania swojej drużyny,a  przede wszystkim duże zaangażowanie napastników swojej drużyny docenił po zakończeniu spotkania szkoleniowiec teamu ze stolicy Włoch.

Czytaj dalej…

– Zaczęliśmy mecz zdecydowanie i z impetem. co prawda rywal walczył z nami, ale mieliśmy kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, mogąc zdobyć kilka bramek – mówił Eusebio Di Francesco przed kamerą Sky Sport Italia.

– W trakcie spotkania trwającego 90 minut to normalne, że są momenty, gdy oddaje się inicjatywę rywalowi na 20 minut. Niemniej w tym czasie trzeba się dobrze bronić, niezależnie od tego, z kim się gra, bo to podstawa do solidności, a w naszej grze trochę tego zabrakło – dodał Włoch.

– Chievo zaprezentowało się przeciwko nam z agresywnej strony, podejmując duże ryzyko, co zmusiło nas do rozgrywania piłki wieloma prostopadłymi podaniami, aby zaburzyć zasieki obronne rywale. Ponadto powiedziałem piłkarzom, że jeśli istnieje szansa na odbiór piłki rywalowi, to musimy z niej skorzystać – kontynuował trener rzymian.

– Duże znaczenie w takiej grze ma postawa naszych napastników, którzy zagrali zespołowo, co zasługuje na pochwały. Dzięki takiej grze nie pozostawialiśmy dużo miejsca zawodnikom Chievo – skwitował Di Francesco.

Komentarze