Gwiazda Udinese negocjuje przenosiny do Napoli

Gerard Deulofeu
Gerard Deulofeu Pressfocus

Gerard Deulofeu jest bliski zmiany barw klubowych. Jak informuje serwis CalcioMercato.com, skrzydłowy jest już w trakcie negocjacji indywidualnych warunków kontraktu z Napoli.

  • Gerard Deulofeu ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Udinese Calcio
  • Skrzydłowy chciałby odejść latem do silniejszego zespołu
  • Według włoskich mediów Hiszpan negocjuje transfer do Napoli

Gerard Deulofeu – piłkarski obieżyświat

Deulofeu był w trakcie ostatniego sezonu liderem Udinese Calcio, które zakończyło rozgrywki Serie A na 12 pozycji. Duża w tym zasługa Hiszpana, który zakończył rozgrywki z 13 bramkami i pięcioma asystami na koncie. Już w trakcie sezonu mówiło się o tym, że po sezonie 28-latek poszuka silniejszej drużyny z którą mógłby rywalizować o najwyższe cele.

Według dziennikarzy z CalcioMercato.com Hiszpan jest już po słowie z włodarzami Napoli. Klub potrzebuje wzmocnień przede wszystkim na pozycjach w ofensywie, by w przyszłym sezonie móc rywalizować o mistrzostwo Włoch. W ostatniej kampanii piłkarzom Luciano Spalettiego zabrakło nieco sił już na finiszu rozgrywek. Finalnie skończyli oni zmagania w Serie A na trzeciej pozycji. 

Zdaniem mediów, skrzydłowy będzie w Napoli inkasował 2 miliony euro rocznie, a jedyną kwestią do ustalenia jest kwota jego odstępnego. Udinese odrzuciło pierwszą ofertę transferową opiewającą na 13 milionów euro. Oczekują oni nieco wyższej kwoty. Dyrektor sportowy Cristiano Giuntoli szykuje już kolejną ofertę, która ma wynosić pomiędzy 15 a 16 milionów euro.

Sprawdź też: Lazio finalizuje transfer gracza Szachtara

Komentarze

Na temat “Gwiazda Udinese negocjuje przenosiny do Napoli