Deulofeu na stałe zawodnikiem Udinese

Gerard Deulofeu
Gerard Deulofeu fot. PressFocus

Gerard Deulofeu został na stałe zawodnikiem Udinese Calcio, poinformował oficjalnie klub z Dacia Arena. 26-latek związał swoją przyszłość z ekipą z Serie A umową do 2024 roku.

Gerard Deulofeu w trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie w 10 spotkaniach ligowych Zebr, notując w nich jedną asystę. 26-latek ma też na swoim koncie dwa występy w Coppa Italia, gdzie zdobył jedną bramkę. Do ekipy z Udine piłkarz trafił na wypożyczenie z Watfordu w październiku minionego roku.

Czterokrotny reprezentant Hiszpanii to piłkarz odpowiadający za oblicze ofensywne Udinese. Może grać zarówno na pozycji wysuniętego napastnika, jak i na skrzydle. W tej kampanii najczęściej był ustawiony jako środkowy napastnik.

Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze zawodnik stawiał w FC Barcelonie, skąd w 2013 roku trafił di Evertonu. W kolejnych latach pozyskiwały go takie ekipy jak: Sevilla, Milan, Watford, aż w końcu zakotwiczył w Udinese.

W Serie A zawodnik wystąpił jak dotąd w 27 meczach, ale jego bilans nie powala na kolana. Deulofeu zanotował cztery trafienia i cztery asysty.

O miejsce w składzie ekipy z Udine piłkarz rywalizuje między innymi ze Stefano Okaką, czy Iliją Nestorowskim. Chociaż trzeba zaznaczyć, że Deulofeu jest jedynym w składzie zawodnikiem, mogącym grać na lewym skrzydle.

Udinese po rozegraniu 19 meczów ligowych legitymowało się bilansem 18 punktów na koncie. Oprócz niedzielnej potyczki ze Spezią to w najbliższym czasie ekipę Luki Gottiego czekają potyczki z Hellasem Werona, czy Us Sassuolo.

Komentarze