Dest nie wykorzystał szansy, czeka go powrót do FC Barcelony

Sergino Dest
Sergino Dest fot. PressFocus

Sergino Dest od początku sezonu przebywa na wypożyczeniu w Milanie. Nie jest ono udane, gdyż w ostatnich tygodniach obrońca nie łapie się nawet do kadry meczowej. Mistrzowie Włoch podjęli decyzję, że nie wykupią Amerykanina z FC Barcelony – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Sergino Dest szukał szczęścia na wypożyczeniu w Milanie
  • Jego gra nie była wystarczająco dobra, dlatego Stefano Pioli stopniowo go odstawiał
  • Mistrzowie Włoch nie zamierzają korzystać z klauzuli wykupu i odeślą latem Amerykanina do FC Barcelony

Dest nie przekonał Milanu

FC Barcelona przeszła latem poważną przebudowę defensywy. Rewolucja dotknęła Sergino Desta, który stracił jakiekolwiek szanse na grę i podjął decyzję o odejściu na wypożyczenie. Z możliwości skorzystał Milan, który pozyskał Amerykanina w ramach transferu czasowego.

Na początku sezonu Dest grał regularnie, lecz jego dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia. Z czasem Stefano Pioli tracił do niego cierpliwości i stopniowo odstawiał od wyjściowej jedenastki. Zbiegło się to w czasie z problemami zdrowotnymi, które poważnie pokrzyżowały 22-latkowi plany.

Obecnie Dest ma problem, aby załapać się do kadry meczowej. Jego wypożyczenie do Milanu można więc uznać za kompletnie nieudane. Reprezentant Stanów Zjednoczonych nie zaimponował władzom mistrza Włoch, które zamierzają z niego zrezygnować.

W umowie między klubami zawarta została klauzula wykupu na poziomie 20 milionów euro. “La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że Rossoneri z niej nie skorzystają i latem odeślą Desta do Katalonii.

Zobacz również: Mourinho oddala się od Romy. Portugalczyk zawiedziony postawą władz

Komentarze