Deschamps ma docenić obrońcę Milanu

Pierre Kalulu
Pierre Kalulu PressFocus

Pierre Kalulu w aktualnym sezonie jest bardzo ważnym zawodnikiem Milanu. Świetna forma środkowego lub prawego obrońcy nie przeszła bez uwagi Didiera Deschampsa, który podobno ma powołać defensora na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Francji.

  • Pierre Kalulu wkrótce może zadebiutować w kadrze narodowej
  • Obrońca zapracował na powołanie do reprezentacji Francji
  • Didier Deschamps docenia wszechstronność 22-latka

Pierre Kalulu ma zostać powołany do reprezentacji Trójkolorowych

Jak dowiedział się Santi Aouna z portalu “Foot Mercato”, Pierre Kalulu zostanie powołany do reprezentacji Francji na najbliższe zgrupowanie. Didier Deschamps docenia fakt, że obrońca może zagrać na prawie każdej pozycji w bloku defensywnym. Dla wychowanka Olympique’u Lyon ewentualny występ w narodowych barwach byłby debiutem.

Oprócz 22-letniego stopera na powołanie do kadry mogą liczyć również dwaj inni piłkarze Milanu – Olivier Giroud oraz Theo Hernandez – którzy są stałymi bywalcami w drużynie Trójkolorowych. Pierre Kalulu od jakiegoś czasu odgrywa coraz ważniejszą rolę w zespole Stefano Piolego, a w tej kampanii jest niekwestionowanym zawodnikiem pierwszego składu.

Wszechstronny gracz w przeszłości miał okazję występować dla młodzieżowych reprezentacji Francji (U18-U23), a także przywdziewał koszulkę kadry narodowej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Pierre Kalulu, który do ekipy Rossonerich przeprowadził się w 2020 roku, w 35 spotkaniach trwającego sezonu strzelił 1 bramkę. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 35 milionów euro.

Komentarze