Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Grzegorz Wajda

Derby Rzymu dla Lazio!

Lazio Rzym nie dało szans Romie w derbowej konfrontacji w ramach 26. kolejki Serie A. Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Derbowe spotkanie doskonale ułożyło się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 12. minucie meczu. Po prostopadłym podaniu Joaquina Correi, w sytuacji sam na sam Felipe Caicedo minął bramkarza rywali, a następnie trafił do pustej bramki. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 72. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Lazio za faul na Correi. Kilka chwil później do siatki z jedenastu metrów trafił Ciro Immobile, ale Olsen był w tej sytuacji bliski skutecznej interwencji.

Roma nie potrafiła w tym spotkaniu w żaden sposób odpowiedzieć i ostatecznie musiała uznać wyższość rywali. Ostatnie słowo należało do Lazio, które w 89. minucie za sprawą Danilo Cataldiego ustaliło wynik meczu na 3:0.

Lazio Rzym – AS Roma 3:0 (1:0)

1:0 Caicedo 12′
2:0 Immobile (k.) 73′
3:0 Cataldi 89′