Derby Mediolanu bez Chorwata. Lekarze wykluczyli jego występ

Ante Rebić
Ante Rebić fot. PressFocus

Szkoleniowiec Milanu Stefano Pioli będzie musiał obejść się bez Ante Rebicia podczas sobotniego derbowego spotkania z Interem Mediolan. Chorwacki napastnik nie będzie jeszcze gotowy do gry po tym jak doznał kontuzji łokcia.

Czytaj dalej…

27-letni napastnik urazu nabawił się podczas wrześniowego spotkania z Crotone. Sztab szkoleniowy Rossonerich miał nadzieję, że Rebić zdąży się wykurować na derbowy pojedynek, ale w czwartek rozwiał je sztab medyczny mediolańskiego klubu. Zdaniem klubowych lekarzy występ Chorwata przeciwko Interowi nie będzie możliwy. W najbliższych dniach Rebić będzie kontynuował leczenie, a na początku przyszłego tygodnia ma przejść kolejne badania.

W obecnym sezonie Rebić wystąpił tylko w dwóch pierwszych ligowych spotkaniach drużyny, notując w nich jedną asystę. Chorwat opuścił natomiast wszystkie trzy mecze eliminacji Ligi Europy oraz ostatni ligowy pojedynek ze Spezią Calcio.

Oba kluby osłabione przed derbami

Absencja Ante Rebicia nie jest jedyną w zespole Milanu przed sobotnim spotkaniem z Interem. W zespole Rossonerich nie będą mogli wystąpić także Mateo Musacchio, Andrea Conti, Leo Duarte i Matteo Gabbia.

Jeszcze poważniejszy ból głowy ma szkoleniowiec Interu Antonio Conte. Do swojej dyspozycji nie będzie miał bowiem Radji Nainggolana, Milana Skriniara, Roberto Gagliardiniego czy Ashleya Younga. Mało prawdopodobny jest również występ Alessandro Bastoniego.

Pojedynek dwóch niepokonanych ekip

W sobotę naprzeciwko siebie staną drużyny, które w tym sezonie nie doznały jeszcze ani jednej porażki. W trzech dotychczas rozegranych kolejkach Milan nie tylko zapisał na swój konto komplet dziewięciu punktów, ale do tej pory nie stracił nawet jednego gola. Pojedynek z Interem, który może pochwalić się siedmioma punktami, będzie prawdziwym sprawdzianem dla defensywy Rossonerich. Nerazzurri w dotychczasowych spotkaniach świetnie prezentowali się w ofensywie, czego potwierdzeniem jest 10 zdobytych bramek.

Komentarze