Derby dla Juve! [wideo]

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w meczu 30. kolejki włoskiej ekstraklasy aż 4:1 Torino FC. Warto zaznaczyć, że w szeregach gospodarzy swój 648. mecz w lidze włoskiej zaliczył Gianluigi Buffon, który wyprzedził tym samym Paolo Maldiniego pod względem liczby występów we włoskiej ekstraklasie.

Po fatalnych występach po koronapauzie w Pucharze Włoch w wykonaniu Starej Damy nie ma już właściwie śladu. Mistrzowie Serie A od kilku meczów imponują nie tylko niezłą grą, ale skutecznością i efektownymi trafieniami. Do derbów stolicy Piemontu podopieczni Maurizio Sarriego przystępowali w roli zdecydowanego faworyta.

Gospodarze świetnie zaczęli zawody na Allianz Stadium, obejmując prowadzenie już w trzeciej minucie po świetnej indywidualnej akcji w wykonaniu Paulo Dybali. Argentyńczyk minął kilku rywali, po czym oddał strzał, z którym nie był w stanie poradzić sobie Salvatore Sirigu.

Po 29 minutach na tablicy wynikowej wyświetlał się już wynik 2:0 dla Juve. Tym razem na listę strzelców wpisał się Juan Cuadrado, wykorzystując podanie od Cristiano Ronaldo. Kolumbijczyk oddał mocne uderzenie z prawej nogi. Gości stać było w pierwszej połowie tylko na kontaktowe trafienie autorstwa Andrei Belottiego, który wykorzystał rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Matthijsa De Ligta.

Po zmianie stron Bianconeri podtrzymali skuteczną postawę z pierwszych trzech kwadransów rywalizacji. W końcu gola z rzutu wolnego strzelił w koszulce Juventusu kapitan reprezentacji Portugalii w osobie Ronaldo, który zdobył bramkę na 3:1.

Tymczasem losy rywalizacji na 4:1 dla Starej Damy ustaliło samobójcze trafienie Koffiego Djidji, który po dośrodkowaniu Douglasy Costy niefortunnie skierował piłkę do własne bramki. Tym samym Juventus wygrał swoje 24. spotkanie w sezonie i 14. w roli gospodarza.