Derby d’Italia, czyli kolejny pojedynek Godin vs Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Niedzielne starcie w ramach włoskiej ekstraklasy, w którym Inter Mediolan zmierzy się na swoim stadionie z Juventusem FC będzie jednocześnie kolejną okazją na to, aby zobaczyć bezpośrednie pojedynki z udziałem Diego Godina i Cristiano Ronaldo. Jak dotąd obaj piłkarze rywalizowali ze sobą już 31 razy.

Czytaj dalej…

Po raz pierwszy dwójka zawodników stanęła ze sobą do rywalizacji w 2008 roku, gdy Man Utd mierzył się z Villarreal CF w Lidze Mistrzów.

Zdecydowana większość starć między oboma piłkarzami toczona była jednak w ramach Derbów Madrytu, bo do tego typu potyczek doszło 26 razy. Godin rywalizował z CR7 między innymi w finale Champions League w 2014 roku.

W pamiętnym starciu właśnie reprezentant Urugwaju otworzył wynik meczu. W końcówce spotkania do wyrównania doprowadził jednak Sergio Ramos, co sprawiło, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej miała już miejsce rzeź niewiniątek, w której Królewscy rozprawili się z Los Colchoneros.

Urugwajczyk rywalizował też z jednym z najlepszych piłkarzy świata na mistrzostwach świata, mając całkiem niezłe wspomnienie z tej potyczki, bo w 2018 roku Urusi pokonali team z Półwyspu Iberyjskiego 2:1. Obaj piłkarze byli kapitanami swoich ekip.

Tymczasem już po przeprowadzce Ronaldo do Juve również doszło do potyczki między oboma zawodnikami, która miała miejsce w Lidze Mistrzów, gdy Stara Dama skonfrontowała swoje siły z Atletico. O ile w pierwszym boju Godin zdobył bramkę w wygranym 2:0 przez madrytczyków starciu, to w rewanżu w Turynie popisał dał CR7, kompletując hat-tricka. Tym samym to ekipa z Serie A wywalczyła awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W sumie w 31 rozegranych jak na razie bataliach, gdy na boisku rywalizowali ze sobą Godin i Ronaldo, reprezentant Portugalii strzelił 22 gole, natomiast dwa razy do siatki trafiał Urugwajczyk. Bilans meczów z udziałem obu piłkarzy to 11 zwycięstw drużyn Ronaldo, 10 remisów i 10 zwycięstw ekip Godina.

Komentarze