Dumfries komentuje doniesienia o transferze do Anglii

Denzel Dumfries
Denzel Dumfries fot. PressFocus

Denzel Dumfries ma za sobą świetne mecze na mistrzostwach świata w Katarze. Zawodnika Interu Mediolan po raz kolejny łączy się z transferem do Premier League. Skomentował on rzekome zainteresowanie ze strony Chelsea.

  • Denzel Dumfries trafił do Interu Mediolan latem 2021 roku
  • Od pewnego czasu cyklicznie łączy się go z hitowym transferem do Premier League
  • Holender jest zaszczycony zainteresowaniem ze strony Chelsea

Dumfries komentuje medialne doniesienia

Denzel Dumfries został bohaterem Holendrów w trakcie sobotniego meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Do dwóch asyst dołożył bramkę i odegrał kluczową rolę w awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze. Jego świetna dyspozycja sprawiła, że media po raz kolejny wróciły do tematu jego potencjalnego transferu do Premier League. Już w trakcie letniego okienka transferowego łączono go z przenosinami do Chelsea, która wykazała wówczas olbrzymie zainteresowanie piłkarzem Interu Mediolan.

Medialne doniesienia skomentował sam zawodnik. Jest on zaszczycony rzekomym zainteresowaniem ze strony londyńczyków, jednak obecnie skupia się na mundialu.

– Bycie łączonym z transferem do Chelsea to oczywiście wielkie wyróżnienie, ale sama gra dla Interu to już wielki komplement. Ruch do Chelsea w styczniu? Obecnie jestem skupiony w pełni na grze dla reprezentacji i Interu Mediolan – przekonuje Dumfries.

Kontrakt reprezentanta Holandii obowiązuje do połowy 2025 roku. Jeśli Chelsea faktycznie zamierza go pozyskać już w trakcie zimowego okienka transferowego, musi liczyć się z ogromnym wydatkiem. W 2021 roku Inter pozyskał go za niespełna 15 milionów euro, co wówczas traktowano jako sporą promocję.

Zobacz również: Ibrahimović doszedł do zdrowia, Szwed gotowy do treningów

Komentarze