Juve przekonało kolejnego piłkarza. Trwa ustalanie ostatecznej ceny

Denis Zakaria i Arne Maier
Denis Zakaria i Arne Maier Pressfocus

Juventus nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Po finalizacji przejścia Dusana Vlahovicia, Stara Dama wyciąga ręce po zawodnika Borussii M’gladbach. Denis Zakaria nie chce przedłużać wygasającej umowy ze Źrebakami. Według Gianluci Di Marzio, pomocnik dogadał się już z Bianconeri i czeka na zielone światło od aktualnego pracodawcy.

  • Denis Zakaria chętnie przejdzie do Juventusu
  • Piłkarz wydał zgodę na transfer i czeka na postęp negocjacji
  • Borussia M’gladbach nie chce oddać 25-latka za bezcen, dlatego rozmowy nie należą do najłatwiejszych

Zakaria zostanie piłkarzem Juventusu

Jak przekazał Gianluca Di Marzio, Juventus jest coraz bliżej kolejnego transferu tej zimy. Teraz szefostwo z Piemontu negocjuje deal Denisa Zakarii. Środkowy pomocnik przekazał Borussii M’gladbach, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu. W takim wypadku Źrebaki muszą pozbyć się 25-latka teraz, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze na jego odejściu.

Dziennikarz wspomina również o szczegółach negocjacji pomiędzy klubami. Niemiecka ekipa oczekuje, co najmniej 10 mln euro opłaty już z bonusami. Podczas gdy, Juve wolałoby zmieścić się w 7 mln euro ze wszystkimi dodatkami. Stąd obie strony muszą dojść do kompromisu. Di Marzio podkreślił jeszcze, że Zakaria jest zdecydowany na dołączenie wyłącznie do Bianconerich.

Juventus nawet nie wyklucza letniej operacji “Zakaria”, ale w tej chwili celuje na dopięcie transakcji w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Zakup jest jednak uwarunkowany odejściem innego pomocnika. Ostatnio Rodrigo Bentancur wzbudził zainteresowanie Aston Villa, a przede wszystkim Tottenhamu. Jeżeli Urugwajczyk dopnie swoje przejście, Stara Dama bez większych problemów powinna zakontraktować Zakarię.

Czyta więcej: Szacunku nie zdobywa się golami. Ale transfer życia już tak

Komentarze