Demiral z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości

Merih Demiral
Merih Demiral PressFocus

Merih Demiral wrócił z urlopu do Turynu, aby rozpocząć z Juventusem przygotowania do nowego sezonu. 23-letni reprezentant Turcji może już jednak nie założyć koszulki Starej Damy, bowiem według włoskich mediów jest zdecydowany na odejście z klubu.

  • Merih Demiral zakończył urlop i wrócił do Turynu, gdzie ma rozpocząć przygotowania do nowego sezonu
  • Reprezentant Turcji jest jednak zdecydowany na odejście z Juventusu, w którym nie może liczyć na regularne występy
  • Pozyskaniem 23-letniego obrońcy zainteresowanych jest kilka klubów z Premier League i Serie A

Demiral chce odejść z Juventusu

Demiral zjawił się dziś w J-Medical, gdzie przeszedł standardowe badania przed wznowieniem treningów. Środkowy obrońca, który z reprezentacją Turcji brał udział w Euro 2020, może teraz rozpocząć przygotowania do sezonu 2021/22 z zespołem prowadzonym przez Massimiliano Allegriego. Według informacji Calciomercator.com jego pobyt w Turynie może nie być jednak długi.

Turecki obrońca nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w Juventusie, w którym na pozycji środkowego obrońcy wyżej od niego w hierarchii pozostają Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini i Matthijs de Ligt. Demiral ma być podobno zdecydowany na odejście do klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularne występy.

Jak informuje Calciomercato.com, władze Starej Damy nie zamierzają stawać mu na przeszkodzie i są gotowi do jego sprzedaży, ale pod warunkiem otrzymania 30 milionów euro. Według reprezentantów zawodnika kwota ta jest jednak za wysoka.

23-letni Demiral na pewno nie może narzekać na brak zainteresowania. Według medialnych doniesień znajduje się na celowniku takich klubów jak Tottenham Hotspur, Leicester City, Everton, AS Roma i Atalanta Bergamo.

Zobacz także: Juventus przeszedł do ofensywy ws. mistrza Europy

Komentarze