Juventus sprzeda Demirala? Obrońca oczekuje częstszej gry

Merih Demiral
Merih Demiral Pressfocus

Massimiliano Allegri z powrotem przybył do Turynu, aby zadbać o poprawę wyników Juventusu. Tuttosport, twierdzi że Demiral nie dostał gwarancji gry w podstawowym składzie w przyszłym sezonie, co nie zostało przyjęte zbyt dobrze przez samego zawodnika. W konsekwencji otoczenie piłkarza wysłucha teraz potencjalnych ofert za 23-latka.

  • Juventus jest gotowy poświęcić Demirala, żeby zrealizować inne cele transferowe
  • Massimiliano Allegri dokonał już pierwszych wyborów defensywnych, w których nie uwzględnił reprezentanta Turcji

Sprzedaż Demirala zasili klubową kasę Juventusu

Juventus wykupił usługi Meriha Demirala w 2019 r., za 18 milinów euro. Turecki stoper od tamtej pory wystąpił jedynie w 32 spotkaniach, w których zdobył gola oraz zanotował dwie asysty. Dopiero kampania 2020/21 była dla 23-latka nieco lepsza pod względem minut na boisku.

Jednak defensywa pod wodzą Andrei Pirlo popełniała sporo prostych błędów. Co ciekawe, Demiral dość często otrzymywał szansę od legendy Starej Damy i uzbierał łącznie 24 mecze. Po bardzo przeciętnym sezonie, w którym Juventus stracił Scudetto na rzecz Interu, a także cudem awansował do Ligi Mistrzów, musiały nastąpić zmiany na stanowisku trenera zespołu.

Allegri woli skupić się na wzmocnieniu ofensywy

Agent obrońcy spotkał się Massimiliano Allegrim, aby dowiedzieć się, jaki plany ma nowy menadżer odnośnie linii defensywnej. Tuttosport doszło do informacji, z których wynika że Turek nie jest brany pod uwagę, ponieważ Allegri przynajmniej przez kolejny sezon w pierwszej kolejności będzie stawiał na De Ligta, Bonucciego oraz Chielliniego. Tymczasem Demiral pragnie częstszej gry, co może skłonić władze do sprzedaży zawodnika. Obecnie stoper wyceniany jest na 40 milinów euro, więc to całkiem konkretna suma, która pozwoliłaby zrealizować pewną część założeń transferowych. Wśród zainteresowanych drużyn znajduje się Everton oraz Torino. Zapewne powyższa kwota nie byłaby większym problemem dla The Toffies, która szczególnie potrzebuje wzmocnień w obronie.

Massimiliano Allegri ma w zanadrzu jeszcze Daniele Ruganiego. Włoch od dawna jest pogodzony ze swoim losem i zaakceptowałby rolę zmiennika. Trener oczekuje poprawy gry w ataku, więc tego lata możemy spodziewać się nowych twarzy w ofensywie Starej Damy

Przeczytaj również: Juventus i Milan celują w piłkarzy Sassuolo

Komentarze